Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika KAAN açıklaması! Tarih verdi

Son dakika Recep Tayyip Erdoğan haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da düzenlediği mitingde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

‘KAAN’I 2028 YILINDA SAVAŞ UÇAĞI FİLOMUZA DAHİL ETMEYE BAŞLIYORUZ’

Geçtiğimiz haftalarda beşinci nesil savaş uçağımız KAAN gökyüzüyle buluştu. Türkiye bu alanda dünyanın ilk dört ülkesi arasında yer aldı. KAAN uçuyor, gökle buluştu. KAAN nerede bu CHP ya? Nerede diğerleri? İnşallah 2028 yılında KAAN’ı savaş uçağı filomuza dahil etmeye başlıyoruz.

ERDOĞAN’DAN EMEKLİLERE MESAJ

2023 yılında ekonomimiz yüzde 4,5 büyüdü. Merkez Bankası döviz rezervlerinde de sorun yok. Yani ekonomimizin temel direklerinde bir sıkıntı yok.

Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz. Uzun yıllar tek hanede tuttuğumuz gibi yine başaracağız.

Devletimizin gelirleri arttıkça inşallah çok daha fazlasını yapacağız. Emeklilerimizin şunu bilmesini isterim; Biz muhalefet gibi hayal taciri değiliz hiçbir zamanda olmadık. Şimdiye kadar insanımıza hep dürüst olduk, hasbi davrandık.

Çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere vatandaşlarımızın bütün sıkıntılarını biliyoruz. Emeklilerimizin yükünü azaltacak her bir adımı attık, atıyoruz.

Bugünde aynı samimi tavrımızı koruyoruz. İnşallah el ele verecek ve sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Yeter ki aramıza kimseyi sokmayalım. Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza edelim.

Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak bizim tek gayemiz sizlere hizmettir. Biz ülkemizi büyütmenin, şehirlerimizi geliştirmenin, vatandaşlarımızı hak ettikleriyle buluşturmanın derdindeyiz.

‘ÜLKE VE MİLLET DÜŞMANLARINA KAÇTIKLARI DAĞLARI DAR EDİYORUZ’

6 Şubat ve diğer depremlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

31 Mart’ta bir kez daha sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Gakkoşlar’dan aynı güçlü duruşu 31 Mart’ta da bekliyoruz. Bu meydan bana Elazığ’ın gümbür gümbür geleceğini söylüyor. Elazığ, yüksek oranda oy vererek yine tarih yazacağına inanıyorum.

Sizlerden aldığımız güçle ülke ve millet düşmanlarına kaçtıkları dağları, saklandıkları mağaraları dar ediyoruz, dar.

Sınırlarımız veya hudutlarımız dışında nerede terörist varsa hepsinin tepesine biniyoruz.

Bir dönem teröristlerin cirit attığı dağlarımızda, Cudi’de, yaylalarımızda bugün ülkemizin ve dünyanın farklı köşelerinden turistler korkusuzca geziyor. Girilemez denilen ne kadar yer varsa hepsine girdik. Yılın 365 günü 7/24 operasyonlarımız devam ediyor.

Terörle mücadeleyi artık sınırlarımızın ötesine taşıdık. Sınırlarımız ötesindeki terör yuvalarını da kurutuyoruz. Birilerinin kürdistan kurma hayali vardı bu hayalleri yırtıp attık. Emperyalistlerin tetikçiliğini yapan, kiralık katil sürülerinin tümünü er ya da geç mutlaka kurutacağız.

‘SÖZ KONUSU VATANIMIZIN BEKASI İSE KİMSEYİ GÖZÜMÜZ GÖRMEZ’

Bizi bölmeye çalışanlardan bunun hesabını misliyle soruyoruz, soracağız. Elazığ terörle mücadelede en çok şehit verdiğimiz şehirlerin arasında yer alıyor. Yıllarca, kahramanca mücadele ettiler. Rabbim hepsinden razı olsun. Ruhları şad olsun. Cennetim vatanımızı alçaklara uğratmadılar. Türkiye üzerinde ameliyat yapılmasına müsaade etmediler.

Elazığlı yiğitlerimize olan minnet borcumuzu inşallah terörü bitirerek ödeyeceğiz.

Türkiye hiç olmadığı kadar azimli, kararlı ve dirayetlidir. Söz konusu vatanımızın bekası, devletimizin bütünlüğü, milletimizin huzur ve emniyetiyse bizim kimseyi gözümüz görmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x